Knowledge

Mosaic consisting of the shape of the head.
Analizujemy teraźniejszość

Nowe technologie & prawo

Naszą pasją są nowe technologie i prawo. Angażujemy się w tworzenie opracowań i prelekcje, których tematyka skupia się wokół AI w kontekście prawnym. Dzielimy się naszą wiedzą i współpracujemy z jednostkami badawczymi na Uniwersytecie Jagiellońskim.

Grupa badawcza

Współtworzymy grupę badawczą Prawo i Technologia działając pod skrzydłami Future Law Lab. Ponadto współpracujemy z Uniwersytetem Jagiellońskim w ramach wydarzeń naukowych.

Seminarium AI

Jesteśmy współorganizatorami Seminarium AI - cyklu spotkań, w ramach których naukowcy, informatycy, prawnicy i przedsiębiorcy zainteresowani sztuczną inteligencją mogą porozmawiać o praktycznej stronie wykorzystania sztucznej inteligencji, aspekcie regulacyjnym, wyzwaniach związanych z wprowadzaniem tej technologi na rynek, a także wiążącym się z tym ryzykiem.

IX Seminarium AI

W dniu 9 lutego 2024 r. odbyło się IX Seminarium Grupy Badawczej Prawo i Technologia. Referat o regulowaniu AI z perspektywy law & economics w kontekście Rozporządzenia AI wygłosił dr Jakub Kabza.

 

W trakcie wystąpienia zaprezentowane zostały założenia leżące u podstaw teorii regulacyjnych w ramach law & economics. Prelegent zwrócił także uwagę, na podejście ekonomiczne obecne w Rozporządzeniu AI.

Network connection structure. Abstract background with moving dots and lines. Futuristic illustration. Digital technology design. 3d rendering.
Dnia 26 października br. członkowie naszego seminarium AI oraz zaproszeni goście spotkali się w siedzibie kancelarii BSJP|bnt w Warszawie, podczas VIII Seminarium Grupy Badawczej „Prawo i Technologia”.
 
Przedmiotem seminarium było omówienie obowiązków i wyzwań przedsiebiorców związnaych z projektem rozporządzenia AI, z uwzględnieniem najnowszych propozycji Parlamentu Europejskiego przyjętych 16 czerwca br., składających się z 771 poprawek do pierwotnego tekstu projektu.

VII Seminarium grupy badawczej Prawo i Technologia, odbyło się 18 sierpnia 2023 r. w iście letnim i wakacyjnym klimacie w Ogrodzie Botanicznym Uniwersytetu Jagiellońskiego.

W związku z tym, iż jesień przygotowała dla nas dużo zmian dotyczących zarówno regulacji prawnych dot. AI jak i wprowadzi nowe rozwiązania AI na rynki światowe, podczas spotkania podsumowaliśmy ostatnie miesiące rozwoju sztucznej inteligencji.

Rok od rozpoczęcia naszej działalności w ramach Seminarium AI, 26.05.2023 r. w Krakowie odbyło się VI spotkanie grupy badawczej Prawo i Technologia.

Seminarium rozpoczęliśmy od referatu dr Igi Bałos-Stoczewskiej poświęconemu prawu własności intelektualnej, w kontekście rozwoju sztucznej inteligencji, po którym rozwinęła się dyskusja dotycząca wpływu nowych technologii na nasze życie.

Nasze V Seminarium odbyło się 9 marca w jednym z budynków Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Jagiellońskiego. Tym razem zostało ono poprowadzone przez zaproszonych gości – Aleksandra Cabana i Błażeja Szaflika z firmy Carbon Studio S.A., którzy zaprezentowali Nam ich nowy projekt wykorzystujący deep learning AI do tworzenia zaawansowanych krajobrazów 3D.

Dnia 9 grudnia 2022 r., odbyło się czwarte spotkanie interdyscyplinarnego zespołu składającego się z badaczy z Future Law Lab UJ, informatyków/programistów oraz prawników-praktyków z projektu BSJPtech. Nasze wspólne spotkanie, w formie hybrydowej odbyło się na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Jagiellońskiego w Auditorium Maximum. Celem spotkania było omówienia przebiegu prac i głównych założeń Rozporządzenia o sztucznej inteligencji (Rozporządzenie AI).

Dnia 7 października 2022 r. obyło się trzecie spotkanie interdyscyplinarnego zespołu składającego się z badaczy z Future Law Lab UJ, informatyków/programistów oraz prawników-praktyków z projektu BSJPtech. Nasze wspólne spotkanie, w formie hybrydowej odbyło się ponownie w siedzibie Spółki Soneta. Przedmiotem spotkania było przedstawienie i omówienie głównych nurtów badawczych dot. Sztucznej inteligencji i prawa.

Dnia 15 lipca 2022 r., odbyło się drugie spotkanie interdyscyplinarnego zespołu składającego się z badaczy z Future Law Lab UJ, informatyków/programistów oraz prawników-praktyków z projektu BSJPtech. Tym razem gościliśmy w siedzibie Spółki Soneta producent enova365. Przedmiotem spotkanie było case studies z praktyki funkcjonowania firm informatycznych, które projektują lub wdrażają rozwiązania informatyczne bazujące na AI.

Dnia 20 maja br., odbyło się pierwsze spotkanie interdyscyplinarnego zespołu składającego się z badaczy z Future Law Lab UJ, informatyków/programistów oraz prawników-praktyków z projektu BSJPtech. Zespół będzie skupiał się na badaniu zagadnień na styku nowych technologii i prawa, a w szczególności prawa i AI.

Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami naszych usług:

Contact Details

We invite you to Contact us

Lawyer's Office Jakub Cebula i Współpracownicy

NIP: 679 154 62 00

REGON: 357927312

Lawyer's Office Jakub Kabza

NIP: 924 176 12 54

REGON: 381824697


Contact Details

ul. Konfederacka 14/3, 30-306 Kraków

tel. + 48 12 444 19 55


sekretariat@jcjk.pl

en_GB