Kontakt
Wykształcenie
Absolwent Prawa na Wydziale Prawa
i Administracji Uniwersytetu Jagiellońskiego. Został wpisany na listę radców prawnych prowadzoną przez Radę Okręgowej Izby Radców Prawnych w Krakowie w 1998 roku.
Specjalizacja
- prawo własności intelektualnej
- prawo nowych technologii
- prawo gospodarcze i handlowe
- transakcje M&A
- prawo ochrony danych osobowych, w tym RODO
- procesy negocjacyjne oraz spory
Doświadczenie zawodowe
Posiada ponad dwudziestoletnie doświadczenie w obsłudze podmiotów gospodarczych. Od początku związany z branżą IT, karierę zawodową rozpoczynał m.in. w spółkach grupy Elektrim S.A. W tym okresie zajmował się także projektowaniem i wdrażaniem rozwiązań informatycznych. Twórca oprogramowania (w tym rozwiązań opartych o języki niskiego poziomu, głownie w architekturze x86) i licznych artykułów z zakresu popularyzowania informatki, uzyskał certyfikaty w zakresie projektowania aplikacji i administrowania systemem Lotus Domino. Nadal pozostaje czynnym informatykiem, m.in. administruje systemami informatycznymi oraz tworzy oprogramowanie, także do zarządzania kancelariami prawnymi.
W latach 1999-2000 Radca prawny w Comarch S.A. i Stream Communications sp. z o.o. Od 2000 roku był związany z DRQ S.A. (początkowo w ramach Grupy ITI, a potem Asseco). Do roku 2008 pełnił m.in. funkcje Dyrektora Biura Prawnego i Wiceprezesa Zarządu Spółki. Od 2008 roku związany z grupą kapitałową Scanmed. W latach 2012-2015 Dyrektor Biura Prawnego Grupy Scanmed. Pełnił także m.in. funkcję członka Rady Nadzorczej Scanmed S.A. i Klinik Kardiologii Allenort sp. z o.o. Od 2013 r. jest radcą prawnym Szpitala Powiatowego w Bochni.
Przewodniczący Komisji Prawnej Synodu Kościoła Ewangelicko-Augsburskiego w RP, uczestniczy także w pracach zespołu ds. reformy Prawa Kościelnego powołanego przez Biskupa Kościoła Ewangelicko-Augsburskiego w RP. Członek Synodu Kościoła oraz sędzia Wyższego Sądu Dyscyplinarnego Kościoła Ewangelicko-Augsburskiego w RP
Od 2001 roku prowadzi indywidualną praktykę prawniczą, jest założycielem Kancelarii JCJK, w której od początku pełni funkcję prawnika zarządzającego.
Wybrane publikacje naukowe
- J. Cebula (red.), Prawo Kościoła Ewangelicko-Augsburskiego. Komentarz, Wydawnictwo C.H. Beck, Warszawa 2017 (autor lub współautor komentarza m.in. do Ustawy o stosunku Państwa do Kościoła Ewangelicko-Augsburskiego w Rzeczypospolitej Polskiej, Zasadniczego Prawa Wewnętrznego, Regulaminu Parafialnego i Regulaminu Diecezjalnego);
- J. Cebula, Źródła prawa kościelnego Kościoła Ewangelicko-Augsburskiego w: M. Hucał, A. Filak (red.), Kościół Ewangelicko-Augsburski w relacjach z państwem. Aspekty ustrojowe i prawne, Oficyna Wydawnicza ASPAR-JR, Warszawa 2018 r.