Exercitation ullamco laboris nis aliquip sed conseqrure dolorn repreh deris ptate velit ecepteur duis.
Exercitation ullamco laboris nis aliquip sed conseqrure dolorn repreh deris ptate velit ecepteur duis.
Ministerstwo Cyfryzacji zakończyło prace nad ustawą o systemach sztucznej inteligencji, mającą na celu uregulowanie rozwoju i wdrażania tej technologii w Polsce. Ustawa ta obejmuje szereg istotnych rozwiązań, które mają nie tylko wspierać innowacje, ale także zapewnić bezpieczeństwo użytkowników i przejrzystość działań AI w różnych sektorach.
W projekcie ustawy szczególny nacisk położono na sześć kluczowych elementów, które mają zapewnić optymalne i elastyczne wykorzystanie technologii sztucznej inteligencji:
Projekt ustawy kładzie również duży nacisk na transparentność w zarządzaniu cyklem życia systemów sztucznej inteligencji oraz etyczne wykorzystanie algorytmów. Ważnym aspektem jest również oznaczanie treści generowanych przez AI, co ma na celu przeciwdziałanie dezinformacji oraz zwiększenie świadomości użytkowników na temat pochodzenia informacji.
Ustawa o systemach sztucznej inteligencji ma przede wszystkim zapewnić bezpieczne i odpowiedzialne korzystanie z AI, wspierać innowacje technologiczne oraz tworzyć przyjazne środowisko regulacyjne dla firm działających w tym sektorze. Nowe przepisy będą promować rozwój gospodarczy, a jednocześnie dbać o prawa obywateli, ochronę prywatności oraz przejrzystość działania AI w różnych obszarach życia.
Ministerstwo Cyfryzacji zaprasza do udziału w konsultacjach społecznych, które będą trwały przez 30 dni. Każdy może wyrazić swoje zdanie na temat projektu ustawy, przesyłając uwagi i propozycje na adres e-mail: sekretariat.dp@cyfra.gov.pl. Opinie obywateli, organizacji pozarządowych i przedsiębiorstw mogą przyczynić się do ulepszenia proponowanych przepisów i lepszego uregulowania kwestii związanych z rozwojem AI w Polsce.
Ustawa o systemach sztucznej inteligencji to krok w stronę kompleksowej regulacji jednego z kluczowych obszarów technologii w Polsce. Obejmuje szereg rozwiązań, które mają nie tylko wspierać rozwój AI, ale także zapewnić transparentność, bezpieczeństwo i etyczne wykorzystanie tej technologii. Zachęcamy do wzięcia udziału w konsultacjach i współtworzenia przyszłości sztucznej inteligencji w Polsce.